search

Materac przeciwodleżynowy - Systam Viscoflex

1 200,00 zł
Brak podatku Dostawa w ciągu 1-2 dni

Materac przeznaczony jest do leczenia oraz profilaktyki odleżyn stopnia I-III oraz IV z wykorzystaniem pomocy pozycjonujących - całkowicie zastępuje tradycyjne materace zmienno-ciśnieniowe.

Jest to bardzo istotne dla osób u których stan zdrowia lub dyskomfort związany z wibracjami stosowanie materaców zmienno-ciśnieniowych nie jest zalecane lub wręcz niemożliwe

Rozmiar materaca
Ilość

Materac przeciwodleżynowy - Systam Viskoflex z pokrowcem

Materac wykonany jest dwóch warstw piany z wycięciem na miednicę przez co jeszcze lepiej zabezpiecza okolicę pośladków i kości krzyżowej w pozycji półsiedzącej.

Dzięki dużej powierzchni bloczków materac lepiej przylega do ciała, co obniża nacisk na miejsca narażone na powstanie odleżyn.
Przerwy pomiędzy bloczkami zapewniają prawidłowy przepływ powietrza.
Materac posiada zaokrąglone rogi co pozwala na łatwy montaż.
Polyplot jest kompatybilny z łóżkami rehabilitacyjnymi.
Warstwa górna to 6 cm piany Viscoelastycznej termoaktywnej o gęstości 80 kg/m3 natomiast dolna to 8 cm wysokoelastycznaj piany HR o gęstości 40 kg/m3

Piana Viscoelastyczna z efektem pamięci 80 kg/m3 - górna część materaca

Piana idealnie dopasowuje się do ułożenia ciała nie tylko pod wpływem nacisku lecz również temperatury przez co zapewnia maksymalny kontakt ciała z materacem. Dzięki takim właściwościom zapewnia odpowiednie krążenie, oraz redukuje ucisk w miejscach szczególnie narażonych.
Efekt pamięci stabilizuje pacjenta dając efekt otulenia i relaksu
Przestrzenie między sekcjami pozwalają na dobrą wentylacje przez co zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni.
Dzięki procesowi formatowania piana jest zabezpieczona przed niszczącymi procesami takimi jak kruszenie czy rozdarcia.
ATEST NIEPALNOŚCI

Piana HR gęstość 40 kg/m3

Piana jest wysoko elatyczna co gwarantuje przyjemny komfort użytkowania.
Piana posiada miliony pęcherzyków powietrza co pozwala idealnie dopasować się do anatomicznego kształtu ciała, oraz zapewnia odpowiednią wentylacje przez co zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni - dlatego polecany jest nawet dla alergików.
Posiada atest niepalności co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa
Piana HR odzyskuje pierwotny kształt dwa razy szybciej od standardowej piany.
Materac szybciej reaguje na zmiany pozycji pacjenta dzięki czemu lepiej zabezpiecza przed powstaniem odleżyn.Pokrowiec PU bi-elastyczny Polymaille

Pokrowiec jest nieprzemakalny i oddychający, a ponadto rozciąga się co zapobiega tarciom podczas zmiany pozycji pacjenta.
Hypoalergiczna powłoka z poliuretanu ( właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne).
Pokrowiec posiada antypoślizgową podstawę co zdecydowanie ułatwia użytkowanie, można go dezynfekować na zimno oraz prać w temperaturze do 95 stopni Celsjusza.
Dzięki zamkowi błyskawicznemu z trzech stron łatwo się go zdejmuje oraz zakłada.
ATEST NIEPALNOŚCI.

Zwracamy się z prośbą, aby przed wyborem materaca zapoznać się dokładnie z tabelą rozmiarów. Wymiary naszych materacy są w odpowiedniej tolerancji mniejsze od wymiarów leża producentów łóżek co powoduje, że idealnie dopasowują się do większości z nich. Informujemy również, iż nasze materace produkowane są z wysokiej jakości piany medycznej metodą wtrysku, w wyniku czego podstawa materaca jest szersza niż jego wierzch. Fakt ten nie ma żadnego wpływu na jakość i walory użytkowe wybranego rozmiaru materaca.

10 Przedmioty
Nowy produkt
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.